Müşteri Hizmetleri: +90 212 252 21 41
 
 
 

RAUPIANO PLUS

Tanım;

RAUPIANO PLUS VDI 4100 yönetmeliğinin getirdiği ses yalıtım taleplerini yerine getirmekte ve rahatsız edici akış seslerini büyük oranda engellemektedir. Sağladığı 20 dB (A) altındaki ses seviyesi ile sistem bugünden yarının ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 • Üç farklı fonksiyonel katman sesi absorbe eder, emniyetli bir akış ve -10°C'de bile güvenli bir uygulama sağlar
 • Hidrolik olarak optimize edilmiş ek parçalar optimum bir akış performansı ve asgari akış sesi seviyesi sağlar
 • Özel patentli sabitleme kelepçeleri kütle sesini etkili bir şekilde engeller
 • Et kalınlığı arttırılmış dirsekler, gürültüyü azaltmanın en önemli olduğu noktalarda devreye girer

Ekonomiklik

 • Boruya entegre geçme muflar ve geçiş uzunlukları sayesinde döşeme süresi azalır: Sıradan bir pik boru ile karşılaştırıldığında %30 zaman tasarruflu
 • Bilinen HT sistemleri ile aynı hidrolik akış özelliklerine sahip olduğundan aynı şekilde planlama yapılır
 • HT ve KG sistemlere geçmek için geçiş adaptörlerine gerek yoktur
 • Verimli ve ruhsatlı yangın koruma çözümleri

Tek ailelik müstakil evlerden büyük projelere kadar komple bir sistem

 • -10°C'ye kadar düşük sıcaklıklarda dahi döşeme ve kırılmaya karşı emniyetli
 • DN 40 ila DN 200 arasında geniş ürün yelpazesi
 • Sıcak suya karşı dayanıklı, kimyasal açıdan dayanıklı ve korozyona karşı korumalı
 • Birçok aksesuar parçalarıyla birlikte merkezi toz emme hattı olarak kullanılabilir

Avantajları;

RAUPIANO PLUS ile bina atık su tesisatı

RAUPIANO PLUS boruları yenilikçi, üç katlı bir duvar yapısına sahiptir:

 • Sürtünmeye dayanıklı ve kaygan PP iç tabaka
 • Ses sönümleyici dolgu maddesi içeren, yüksek mukavemetli, mineral takviyel PP orta tabaka
 • Darbelere ve çarpmalara dayanıklı PP dış tabaka

Bu özellikler nedeniyle sistem en iyi ses yalıtım değerlerine ulaşır. -10 °C'ye kadar uygulama emniyetlidir ve yüksek boru sertliğine sahiptir (boru rijitliği TS EN ISO 9969'a göre >4 kN/m²'dir).RAUPIANO Plus atık su boruları bina yapısının içinde ve dışında yapılan yeraltı döşemeleri ve TS EN 12056 ve DIN 1986-100 uyarınca yapılan bina içindeki atık su sistemleri için uygundur. Tek katlı müstakil evlerden büyük projelere kadar, yeni inşaat ve yenileme uygulamaları için.Evsel atık su sisteminin ölçüleri TS EN 1451-1 ile aynıdır ve bu nedenden dolayı sıradan HT ve KG sistemleriyle uyumludur.

Sistem Bileşenleri

Boru ek parçaları

DN 40, DN 50, DN 75, DN 90, DN 110, DN 125,DN 160 ve DN 200 boyutlarındaki komple ek parça programı, neredeyse tüm uygulamaları kapsamaktadır.

Hidrolik olarak optimize edilmiş ek parçalar, optimum bir taşıma sağlar ve hem ekonomik, hem de yer tasarrufu sağlayan çözümler sunar. Özel iç radyüslü kolay dirsekler, örneğin akış performansını arttırır ve böylece sıradan dirseklerle karşılaştırıldığında %20'ye varan daha fazla sayıda armatürün bağlanmasını sağlar. DN 90 ila DN 125 arasında bir dış çapa sahip RAUPINA Plus dirseklerinin ses tekniği açısından kritik olarak nitelendirilen yönlendirme alanındaki et kalınlığı daha fazladır ve bu nedenden dolayı üstün ses yalıtımına katkıları büyüktür.

Sabitleme

Uzun yıllar boyunca, borulardaki akış sesinin kaynağı, havadaki titreşim olarak kabul ediliyordu. Bunu gidermek için yüksek yoğunluğa sahip çok ağır borular kullanıldı. Modern yapı yalıtımı esasları kapsamında, farklı bir ses bileşeninin daha dikkate alınması gerektiği ortaya çıkmıştır. Bu bakımdan madde titreşimi de oldukça önemli bir etkendir. Patentli, yüksek sönümlemeli kelepçeli sabitleme önemli bir etkendir. Patentli, yüksek sönümlemeli kelepçeli sabitleme, bir destek bir de sabitleme kelepçesinden oluşmaktadır ve belirgin bir şekilde ses titreşimi aktarımını minimize eder. DIN 4109 (30dB (A)) normunun ses yalıtım talepleri ve bundan daha da sıkı talepleri beraberinde getiren 4100 VDI yönetmeliğinin talepleri 20 (dB(A)) bu şekilde yerine getirilmektedir. Fraunhofer Yapı Fiziği Enstitüsü'nün test belgesi bunu onaylamaktadır: ses yalıtımı en üst seviyededir.

Yangın Emniyeti

Boru geçişlerini alev, duman ve gazlara karşı kapayan, önleyici yangın koruması, çok katlı binalarda zaruri bir önlemdir. RAUPIANO Plus ile bu zorunluluğu yerine getirmek kesinlikle çok kolaydır. DN 50 ila DN 200 ölçülerine sahip test edilmiş yangın manşetleri esnek bir şekilde duvara ve tavana monte edilebilir veya ham betonun içine yerleştirilebilir. Çok kullanışlıdır: Yangın korumanın somut uygulaması bir bakışta kontrol edilebilir. Yangın esnasında özel kabaran malzeme 160 °C'lik bir sıcaklıkta hacminin 18 katına ulaşır ve boru geçişini kapatır. Yangının üst tarafta bulunan binaya sıçraması güvenli bir şekilde engellenir.

 

DUYURULAR

TÜM DUYURULAR