Müşteri Hizmetleri: +90 212 252 21 41
 
 
 

Solar kolektörler ve ısıtma tankı arasında sıcak ve soğuk suyun taşınması için kullanılan, AISI 316L paslanmaz çelik malzemeden üretilen esnek metal hortumlar, çatı, tavan arası gibi çalışmanın ve montajın zor olduğu bölgelerde esnek yapılarıyla uygulamayı kolaylaştırarak montaj zamanı ve işçilik maliyetleri üzerinden önemli tasarruflar sağlamaktadır.

Çok yüksek ve çok düşük sıcaklıkta ve aşırı çevre şartlarında kullanılmak amacıyla üstün Pyrogel XT izolasyon malzemesi kullanılarak üretilen Nanoflex izolasyonlu solar hortumu özel uygulamalar için kullanıcılara pek çok yeni kolaylıklar sağlamaktadır.

Dünyanın en hafif izolasyon malzemesi olan aerojelin endüstriyel kullanıma uygun hale getirilmesi ile oluşturulan Pyrogel XT, düşük λ değeri (0.02 W/Mk) ile -40°C’den +650°C’ye kadar çok geniş bir sıcaklık aralığında rahatlıkla uygulanabilir.

İzolasyonun düşük et kalınlığı (5mm) hortum dış çapını önemli ölçüde azaltarak depolama ve sevkiyat alanlarında %66’ya varan oranda rahatlama sağlar. Kolayca ayrılabilir ve kelepçe gerektirmeyen kompakt yapısı vasıtasıyla montajı kolay ve hızlıdır.

İzolasyon üzerine uygulanan özel UV kaplama, güneşin ve doğanın olumsuz şartlarına karşı maksimum korumayı sağlar.

Malzeme Yapısı

Esnek Metal Hortum: Paslanmaz çelik AISI 316L (DIN 1.4404)
UV korumalı kaplama
Silikon Kablo

Nano İzolasyon Malzeme Kalınlığı:

5 mm

Çaplar:

DN12 - DN 16 - DN 20 - DN 25

Hortum Sıcaklık Dayanımı:

-270°C / +600°C

İzolasyon Sıcaklık Dayanımı:

-40°C / +650°C

 

DUYURULAR

TÜM DUYURULAR